UA

Легендарний ХТЗ трактор Т-16 народна назва Попрошайка або Шасік

Трактор Т-16 є однією з найбільш популярних машин, що випускаються Харківським тракторним заводом. Дана модель часто називається тракторним самохідним шасі або ж просто шасі. У народі його прозвали «жебраки», випускався даний трактор в період з 1961 року по 1995 рік.

Кожна людина, яка працює в сільському господарстві, розуміє важливість використання допоміжної техніки, яка буде допомагати виконувати різні вантажно-розвантажувальні роботи, а також, різні рослинницьких, тваринницьких та садівничих завдань.

До конструкцій сільськогосподарських тракторів, через сезонність сільськогосподарських робіт і великої площі оброблюваних земель, пред'являють особливі вимоги, пов'язані з можливістю їх ремонту та технічного обслуговування в польових умовах, можливістю швидкої зміни причіпних і навісних механізмів.

За оцінкою сільськогосподарських експертів, одним з універсальних інженерних конструкцій вітчизняної промисловості є трактор Т-16. Цей трактор спочатку передбачалося використовувати на обслуговуванні овощеводческих господарств. Просапні культиватори, обприскувачі, збиральні агрегати легко приводилися в дію навіть некваліфікованими працівниками. Завдяки своїй витривалості, виконання різних допоміжних функцій при роботі цей трактор став використовуватися не тільки в сільському господарстві а в інших лбластях. Давайте більш детально познайомимося з даними трактором.

Спочатку в 1961 році колісне самохідне шасі Т-16 було створено для городніх і польових робіт - культивації, обприскування рослин від шкідників і збирання врожаю. Легка машина з успіхом справлялася з усіма цими роботами. Однак сфера його застосування була майже відразу ж розширена до механізації робочого праці в усіх випадках, що вимагають потужності, всюдихідності і маневреності: Для обробітку грунтів - оранки, боронування і т.п .; Для транспортування різних вантажів на платформі або в причепі; Як привід для циркулярного, лебёдочного, зварювального та іншого обладнання; Як екскаватора, самопогрузчікі, сінокосарки та стогометатель при установці відповідних комплектуючих;

Пристрій
Трактор Т-16 має ряд особливостей, що відрізняють його від інших спеціалізованих машин подібного типу:

1.Главний зовнішня відмінність Т 16 - оригінальне розташування всього трансмісійного механізму і самого двигуна позаду від кабіни оператора. Попереду ж може розміщуватися навісне обладнання або вантажна платформа. Такий дизайн машини дає можливість найбільш повного огляду і поліпшення маневреності.

2.КПП тракторів т-16 забезпечує їм 7 передач переднього ходу і 1 - заднього.

3.Колеса у Т-16 різної величини, з можливістю зміни ширини колії для обох пар коліс і зі зміщенням центру ваги в задній осі. Їх пристрій дозволяє розширити сферу застосування трактора до детальної обробки сельхознасажденій (прополка міжрядь і т.п.), а також покращує його прохідність за рахунок підняття якості зчеплення з дорогою.

4.Двігатель Т-16 складається з наступних вузлів: стартер; газорозподільних схема; кривошипно-шатунний механізм; мастильна і охолоджуюча система;

5.Трактор оснащений сухими стрічковими гальмами з механічним приводом.

6. Для установки обладнання передбачені спеціальні платформи і отвори на трубчастій рамі.

7. Для ефективного управління обладнанням передбачена гідравлічна система з двома силовими циліндрами.

Навісне обладнання - незамінна частина виробничих процесів, в яких бере участь тракторне шасі. Завдяки йому функції і можливості машини можуть бути розширені до максимуму, роблячи її універсальной.Ето можуть бути: Плуги, сівалки і культиватори; Сажалки і екскаватори для картоплі; Екскаваторне обладнання; Механізми для заготівлі сіна (косарки і ін.). З їх допомогою Т-16 зможе копати і перевозити землю, прибирати сніг і сміття, працювати на будмайданчику, розробляти сільгоспугіддя і багато іншого. Навісне обладнання зазвичай отримується окремо від трактора в залежності від потреби - для комунальних, будівельних, транспортувальних або сільськогосподарських потреб.

Т-16 як такої проводився лише кілька років - з 1961-го по 1967-ий рік. Самохідні шасі наступних років випуску - це його модифікації, які отримали більш досконалі елементи пристрою, найбільш потужні нові двигуни і різні інші нововведення.

Т-16м є найпершою моделлю, створеної на базі Т-16. На цій машині був встановлений двигун з більшою потужністю - 25 л.с., що дозволяє збільшити максимальну швидкість пересування до 23,2 км / год. При цьому мінімальна швидкість, що отримується через ходоуменьшитель, стала можлива до 1,6 км / год, що дозволило використовувати трактор в абсолютно будь-яких сільськогосподарських і дорожніх роботах.
Після модернізації загальна маса трактора збільшилася до 1810 кг, а також він придбав каркасну кабіну з дверима і тентом.
Т-16мг продовжив модельну лінійку Т-16 з 1986-го року. Його двигун, як і у Т-16м, підтримує потужність 25 к.с., але більшість вузлів і механізмів зазнали змін, що підвищили загальні зручність і надійність спецмашини: Платформа трактора була оснащена самосвальной системою; Новий дизель став підтримувати швидкість пересування до 40,17 км / год; З'явилася повністю металева закрита кабіна і багато іншого. Завдяки властивостям самоскида тракторне шасі Т-16мг стало більш активно використовуватися в якості транспортувального засобу, а три вала відбору потужностей (незалежний і два синхронних) поліпшили продуктивність роботи з навісним обладнанням.

У 1995 році припинено випуск трактора Т-16МГ. Подальше вдосконалення самохідного шасі проводиться тільки власниками техніки. Їхні зусилля спрямовані на виготовлення універсального додаткового обладнання, яке встановлюється і успішно експлуатіруется.Усілія власників спрямовані на створення універсальної гідронавескі, до якої кріпиться сільськогосподарський інвентар: плуг, просапної культиватор, сівалка, картоплекопач, підгортальник. На нього встановлюється обладнання, яке повністю виготовлено самостійно в домашніх умовах. Ці пристосування дозволяють застосовувати техніку в якості фронтального навантажувача, навантажувача хлистів дерев, навісного підйомника, грейфера, екскаватора. Використовуються для доставки різних вантажів напівпричепи звичайні і самосвальні. На самохідних шасі кріплять передній ведучий міст і встановлюють механічну лебідку, тим самим збільшуючи прохідність машини. Трактор Т-16 не такий потужний і функціанальний, як скажімо той же МТЗ або ХТЗ але свій фронт робіт він виконує на ура.

facebook
viber
e-mail
copy

Коментарі (0)