UA

Яблука з підприємства «Сади Донбасу» - отримали Європейське визнання

Проект AgroBlog радий поділитись чудовими новинами, які надійшли від Українського виробника яблук та плодоовочевої продукції, підприємства «Сади Донбасу» - 03 листопада 2020 року отримало міжнародне визнання, а саме сертифікат  Global Good Agricultural Practice. Відповідний сертифікат Global G. A. P., містить більше 200 нормативів та вимог і гарантує споживачу безпеку та якість продуктів, підприємства які отримали даний сертифікат мають право експортувати свіжі овочі та фрукти в мережі магазинів Європейського Союзу.

На сьогодні, агропідприємство ТОВ «Сади Донбасу» має близько 350 гектарів садів під яблуками, черешнею та фундуком. Вирощену продукцію підприємство реалізовує під торговими марками FRUIT BALL (яблука) та ANITA (черешня). Фінансовий директор компанії Сергій Остапець акцентує увагу, що сьогодні в Україні посаженно дуже багато садів, тому потрібно орієнтуватись на експорт та формування власного бренду , аби споживач розумів якість продукції.

Свою діяльність підприємство розпочало на початку 2000 років, заклавши близько 40 гектарів яблучного саду ММ109 середньо рослих дерев на підщепі, сьогодні площа під яблуками досягнула вже 260 гектарів, на підприємстві постійно працюють більше 50 працівників.

Агрономічний відділ підприємства очолює агроном з досвідом Віталій Гуляк, за його словами яблуневий сад представлений широким асортиментом сортів – Гала, Симеренко, Голден, Гренні Сміт, Айдаред, Чемпіон, Ліголь, Джонаред, Джонголд, Фуджі. В останні роки було посаженно більше 25 000 нових саджанців, акцент робили на сортах Гала та Голден. Більшість дерев карликові на крапельному зрошенні. Зараз ми вийшли вже на рівень, що продаємо фрукти не тільки всередині країни, але і в країнах Європи та Арабського світу. І саме тенденція на експорт зумовила, що ми зараз садимо сорт Галу. Тому що в цих країнах Гала - один з найбільш товарних видів яблук, говорить агроном підприємства Віталій Гуляк.

Систему захисту рослин в господарстві «Сади Донбасу» відпрацьовували не один рік, свій вибір зупинили на всесвітньовідомих виробниках Баєр, Сингетна, Адама та інші. Догляд за садом починається ще у фазі «чорного конусу», вносять Карбомідом, потім черга препаратів Чепм Ультра або Медян Екстра. Боротись з борошнистою росою допомагає препарат Толенда, від парші – Ембрелією, від оленкиволохатої застосовують Каліпсо, проти плодожерки Люфоксом. Феромонні пастки дозволяють оперативно виявляти шкідників та боротись з їхньою популяцією.

Рекламний банер компанії www.smartagro.in.ua ( постачальник тракторів Carraro в Україні)

Якщо весна холодна (заморозки 6-8 градусів) тоді застосовуємо препарати Атонік Плюс та Ізобіон, вони допомагають деревам подолати стрес, також використовували Хелатин цинку, бору та біоаміноплант Вуксал по рожевому бутону на яблуні. Також агрономічний відділ підприємства радить не забувати про необхідність листових підживлень: в 2020 році застосовували Мікроплант, Вуксал Біо Аміноплант, Скудеро кальцій бор та інші препарати. У фазу формування плодів тут проводять проріджування деяких сортів яблуні.

Сертифікація продукції  «Сади Донбасу» відчиняє вікно можливостей для виходу на Європейські та Азійські ринки. За словами фінансового директора компанії Сергія Остапця – « Зараз ми краще розуміємо, дотримання яких умов потребують прискіпливі іноземні покупці, якою має бути наша продукція. Ми використовуємо маркування кожного контейнера та можемо відслідкувати історію  — яка бригада і на якій ділянці збирала, які технологічні обробки проводились, в яких умовах зберігались фрукти.

Вперше про відповідний сертифікат Global G. A. P  ми почули від наших партнерів на виставці в Дубаї, ознайомившись із вимогами, ми зрозуміли що значну частину відповідних вимог ми вже застосовуємо але присутні певні технологічні моменти які потрібно  змінити та вдосконалити. Наприклад, якщо раніше підприємство проводило контроль якості води лише один раз на рік, то тепер це відбувається 3-4 рази на рік. Багато роботи проведено і щодо використання засобів захисту рослин.

Від імя колективу «Сади Донбасу» хотілося б подякувати багатьом, а зокрема: Ніна Дмитраш ​​за першу консультацію по Global GAP, проект USAID за стимулювання в отриманні сертифікату, Юлія Слива - нашого першого консультанта Global GAP, главу виконавчого офісу Global GAP Kristiana Moeller - за те, що був упевнений, що ми все одно рано чи пізно, але отримаємо сертифікат, Владислав Фалєєв, за зовнішньоекономічний вектор нашого розвитку, і звичайно, USAID "Економічна підтримка Східної України" разом з нашим консультантом Олексій Кузьменко, завдяки, яким ми змогли досягти наміченого результату і отримати сертифікат Global GAP. Велике Вам Дякуємо!

p/s  Довідка від проекту Агроблог. Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру.

facebook
viber
e-mail
copy

Коментарі (0)