UA

Кукурудза «коротун» - новий дослідний гібрид від Bayer

Наука не стоїть на місці, агрономи-дослідники з корпорації Bayer майже 10 років працювали над виведення гібрида кукурудзи VITALA. Новий гібрид можна назвати «коротуном» - у порівнянні з класичною кукурудзою він майже на 1 метр поступається у «зрості». Важливою чеснотою нового гібрида кукурудзи, можна назвати зменшення «потреби» у воді та добривах при збереженні потенціалу врожайності на рівні 16 тон з гектара. Однак про все по черзі.

Фахівці корпорації Bayer (один з провідних новаторів у сільському господарстві), в кінці 2020 року прочитали серію віртуальних лекцій, проект AgroBlog вирішив поділиться зі своїми читачами цікавою інформацією отриманою в рамках семінару «Future of Farming Dialogue» (діалог про майбутнє фермерства).

Прискорення цифрових інновацій, розробка нових бізнес-моделей є важливою підтримкою для фермерів у виробництві продуктів харчування вважає Ліам Кондон, член правління та керівником дивізіону Bayer  Crop Science. Під час онлайн конференції він розповів про зобов'язання компанії в області інноваційного розвитку. «Сільське господарство часто стикається з негараздами – від повеней та посух до навалу шкідників. Забезпечення продовольчої безпеки та зниження впливу на навколишнє середовище - це важливі виклики нашого часу. Надаючи продукти, послуги та технологічну базу, ми повинні допомогти фермерам виробляти достатньо їжі, використовуючи менше ресурсів. Ключ до цього - інновації та розвиток, саме вони просувають процеси вперед ».

Корпорація Баєр частково поділилась секретами розробки нового гібриду, дослідницька програма якого почалася в 2010 році. Робота зі скорочення відстані між вузлами рослини проводилася в основному в експериментально-дослідному центрі компанії Bayer в Мексиці, штат Сіналоа ( доречи, штат який славиться виробництвом текіли).

Ключовою перевагою нового гібрида, є можливість проводити посів зі надвисокий густотою, близько 110 000 насінин кукурудзи на гектар, при класичному посіву щільність близько 65 000 насіння на гектар.

Важливий нюанс, низькоросла кукурудза для формування врожаю використовує менше води та добрив, оскільки стеблова маса рослин зменшилася майже на один метр відповідно і потреба в поживних речовинах також оптимізувались. Класична кукурудза вимагає 250-300 літрів води на формування 1 кг сухої речовини, даний показник також відомий як транспіраційний коефіцієнт. Значні потреби у забезпечені водою проявляються у кукурудзи під час викидання волотей та коли інтенсивно росте стебло, зменшуючи стеблову масу рослини ми економимо воду та пожнивні речовини які культура зможе використати для формування зерна. Менший розмір рослини також забезпечує кращий візуальний огляд, що дозволяє більш раціонально планувати захист рослин і використовувати менше коштів на засоби захисту рослин.

Інші агрономічні особливості нового гібрида були виявлені в ході попередніх досліджень в польових умовах, наприклад переваги в фотосинтезі - коли кукурудза довше залишається зеленою до збору врожаю. Низькорослі гібриди кукурудзи, на думку дослідників, зможуть формувати більш потужну кореневу систему яка в змозі «пити вологу» з глибших горизонтів. Розвиток більш потужної кореневої системи можливий за рахунок зменшення верхньої біомаси рослин.

При порівнянні з високопродуктивними традиційними гібридами для Мексики, які на дослідних ділянках дають врожайність від 13 до 18 тон з гектара, низькорослий гібрид VITALA від Bayer на випробувальних ділянках показував урожайність в межах 16 тон з гектара.

Наступним кроком проекту від Баєр є впровадження регіональних гібридів для інших країнах та континентів (Європа, Азія, Африка). Новий гібрид кукурудзи будуть досліджувати в усіх регіонах світу, в яких працює компанія Bayer, однією з цілей нової технології є зменшення міжрядь з метою більш раціонального використання земельного банку фермерів. Обробка та догляд за кукурудзою «коротуном» така сама, як і при  звичайних посівах кукурудзи.

Єдиний недолік – незручність під час збирання адже початки знаходяться доволі низько до землі і жатку потрібно відповідним чином налаштовувати на роботу. 

Корпорація Bayer запозичила глобальну ідею з низькорослими гібридами культури в Нормана Ернеста Борлоуга, американського агронома та генетика. Борлоуг в 1970 році отримав Нобелівську премію Миру, за внесок у вирішення продовольчих проблем, зокрема він відомий як батько «Зеленої Революції». Зміст революції полягав у підході що фермерам потрібно не збільшувати посівні площі а навчитись отримувати кращі врожаї на існуючих земельних ділянках за рахунок запровадження сучасної агротехніки, створення нових високоврожайних сортів сільськогосподарських культур, розширення іригації, широкого застосування добрив, засобів захисту рослин, продуктивної техніки.

Завдяки зеленій революції виробництво їжі у всьому світі збільшилося удвічі з 1960 по 1990 роки, у певних країнах де нові підходи запроваджувались більш системно вдалось збільшити врожайності в 4 рази. Норман Борлоуг суттєво допоміг людству у створенні та розвитку низькорослих, високопродуктивних, стійких до хвороб сортів пшениці, наприкінці 2006 року вийшла книга-бестселер під назвою «Людина, що нагодувала весь Світ».

Дослідження, проведені в Університеті Пердью в 2011 році, також показують, що кукурудза «може виграти, якщо стане коротшою та міцнішою». Зокрема науковці вважають що важливо змінити архітектуру рослин, аби максимально зменшити використання землі та ресурсів. Довге стебло кукурудзи потребує поживних речовин з грунту та вологи, якщо нам вдається вирощувати низькорослу культуру не втрачаючи суттєво показники врожайності ми отримуємо суттєву економію води та добрив.  

В умовах дефіциту вологи низькорослі рослини демонструють більшу адаптивність та можливість переживати стресову ситуацію. Фермери також можуть обробляти «низькорослі» кукурудзяні полях за допомогою сільськогосподарської техніки в довший період вегетації рослини, що дозволить більш точно та ефективно застосовувати необхідні поживні речовини, фунгіциди та інсектициди.

 

Інформація на правах реклами - Європейський виробник пропонує купити якісний графітний порошок або тальк для сівалок точного висіву Kinze, John Deere, Great Plains. Діють спеціальні ціни та умови на графітний порошок і тальк від Європейського виробника.  Консультації за телефоном (044) 465-66-73

 

facebook
viber
e-mail
copy

Коментарі (0)