UA

Кредитні канікули для агробізнесу, на час карантину

Доброго дня відвідувачі проекту Агроблог, ми підготували коротенький матеріал на тему «Кредитні канікули для агробізнесу, на час карантину».

На тижні, а саме 20 березня, голова Національного Банку України – Яків Смолій,  провів онлайн брифінг для журналістів та громадськості.  Зокрема, на даному заході головний банкір країни поділився наступною інформацією - «Національний банк впроваджує систему антикризових заходів на час карантину. Усі вони мають одну мету – забезпечити якісну і безперебійну роботу фінансової системи. По кредитам. Ми ввели особливий пільговий період обслуговування кредитів населення та бізнесу в період дії карантину.»

Відео інформація по темі https://www.youtube.com/watch?v=n2M3QlpBU9c

 

На тому самому заході, заступник голови Нацбанку - Катерина Рожкова, заявила наступне: «Протягом найближчих днів ми фіналізуємо правила пільгового користування кредитами. Це буде стосуватися абсолютно всіх позичальників – великих компаній, малого і середнього бізнесу, підприємців і фізичних осіб».

Потрібно розуміти, що пільговий режим або так звані кредитні канікули будуть тимчасовим, і після завершення карантину фермери позичальники повернуться до звичайних умов погашення кредитного договору.

Поки до кінця невідомо, що собою буде являти пільгове користування кредитами, проект Agro Blog припускає, що банки на 1-2 місяці зроблять відстрочку по оплаті відповідних кредитів – так би мовити кредитні канікули.

Простими словами якщо Ви агропідприємство, яке придбало в кредит трактор John Deere або Claas  та на сьогодні Ви щомісяця спалачуєте 40 000 – 50 000 грн відсотків за користування відповідним кредитом то в період кредитних канікул дані виплати з великою вірогідністю банк заморозить. В період посівної кожен фермер знайде куди витрати відповідні кошти – можливо на зкупівлю запчастин, насіння, добрив або засобів захисту рослин.Єдино про що потрібно пам’ятати данні відсотки не згорають їх доведеться виплачувати, фермеру надається лише відстрочка в даті оплати.

Наголошуємо, станом на сьогоднішню дату відсутні чіткі правила пільгового користування кредитами, як тільки вони будуть затверджені проект Агроблог з радістю поділиться відповідною інформацією з своїми відвідувачами.

Відео інформація по темі https://www.youtube.com/watch?v=n2M3QlpBU9

facebook
viber
e-mail
copy

Коментарі (0)