UA

Врожаю яровим - «Кердик», критична ситуація на Одещині

Фермери з Одещини, коли зрозуміли що зернові згоріли спробували хоч якось виправити ситуацію пересівом площ під ярові – соняшником, кукурудзою, просом. Схоже що ярові культури в 2020 році також виявляться збитковими для аграріїв Одещини, регіон на грані масового банкрутства, а посівна 2021 року під загрозу зриву.

Проект AgroBlog  http://agroblog.com.ua/ ділиться думками фермерів з даного питання.

Голова господарства ФГ «Хаджидер» (Білгород-Дністровський район, село Володимирівка) Денисенко Олександр Олександрович висловив думку, що більше половини господарств в його місцевості вирішили взяти кредити та провести пересів ярими, але станом на сьогодні більше чверті площ вже загинули, ще чверть в дуже поганому стані і скоріше за все там будуть одні збитки. Зокрема в його фермерському господарстві  град, буря та засуха знищили 80 гектарів соняшнику та 120 гектарів проса, враховуючи що загальний земельний банк господарства трохи більше 800 гектарів ситуація скрутна.

Директор ТОВ «Колос» (Великомихайлівський район, село Вишневе ) Юрій Вікторович Яловчук наводить конкретні цифри – в його підприємстві з 2000 гектарів було зібрано лишень 500 тон зерна. Посіви ріпаку пропали ще в осінній період, врожайність по озимим була настільки мізерною, що в деяких випадках просто дискували поле, адже економічної доцільності збирати врожай не було.Була надія на соняшник та кукурудза, але з кожним днем сподівання стають все примарнішими. Вирощеного врожаю в 500 тон зернових навіть не вистачає аби видати 450 пойовикам обіцяні по договору 2 тони зерна.

Ситуація критична …. Деякі фермери вже починають продавати наявний парк техніку аби хоч якось звести кінці з кінцями. Аграрії які проводили посівну за рахунок банківського фінансування звертаються в банки аби пролонгувати діючі кредит та втриматись на плаву.

В матеріалі використовувалась інформація з сайту Всеукраїнської Аграрної Ради та журналу Латифундист.

facebook
viber
e-mail
copy

Коментарі (0)