UA

Агробізнес під мікроскопом, аналіз грунтів від Скок Агро

Досить часто доводиться чути від українських аграріїв – «Та що Ви розумієтесь у бізнесі, які у Вас можуть бути  проблеми – там купив тут продав, спекулянти». Проект AgroBlog дивує як власники аграрного бізнесу які здобували свої статки важкою працею можуть не цінувати чужі здобутки … Ми вирішили поділитись життєвою історією, одного із засновників компанії що спеціалізується на проведенні аналізу ґрунтів (проводить відбір ґрунтових зразків). Розповідає Сергій Скок, генеральний директор та один з співзасновників компанії «Скок Агро».

Особисто я був розгублений, що робити, і вже думав продати бізнес комусь з великих гравців. Після 31 грудня 2019, я проспався, потім ще проспався з 1 по 3 січня 2020, мене почало попускати і я вирішив що треба битися до кінця, бо ми ж не нюні, а козаки. Дістав коробку з візитівками, за всі роки та почав вітати всіх підряд з новорічними святями. Після енного привітання зрозумів, що наше обладнання затребуване як в Україні так і в світі. Це надало крила як редбулл.

Підсумки 2020 року від команди skokagro.com

На початок 2020 року в нас був один  автомобіль Nissan NP300 розмитнений, одна євробляха. Виробнича база 20 квадратів офіс, 30 квадратів майстерня, загальні борги постачальниками та партнерам біля 90 000 Євро, замучена команда яка пішла на неоплачувану відпустку. В кількох проектах по метеостанціях був «попандос», бо обладнання не витримало польових умов і здохло, клієнти погрожували судами і це могло нас потопити. Грошей було настільки мало що ми не могли виплатити заробітну плату і давали людям продукти, нас по суті від голоду спасав проект по автоматизації лабораторії в Дружба-Нова. Звичайно у нас було пару продажів після Ганновера, але вони швидко пішли на оплату боргів.

Очікування в січні 2020 року:

Після обдзвону почали вистрелювати замовлення з виставки Агрітехніка і тут нас понесло, до нашої команди долучився Віталій Ільченко, який купив долю другого технаря з КПІ, який вже втратив віру в проект, бо бачив що ми з Ромою «іпашим» невпинно а фірма хоч і розвивається, але треба ще кілка років працювати без вихідних по 18 годин на добу, щоб відбити вкладення.

Ми покладали великі надії, що наш продукт для автоматизації лабораторій стане супер-пупер софтом і ми будем наймати програмістів, зможемо змістим фокус з заліза на програмне забезпечення, бо залізо дуже тяжко розвивати ще й маржа дуже мала, а на софті потицяв кнопки і маєш гроші.

Ми думали, що будем мати три пробовідбірні машини весною і вже пять машин осінню, думали що на продажах від клієнтів з Агрітехніки зробимо супер круті метеостанції та почнем давати прогнози погоди. Коротше, в наших вологих мріях було що ми порвемо всіх та заробим грошей, що крузаки покупляєм в грудні 2020-го але тут прийшов COVID-19… і світ почав мінятись, а ми почали «іпашити» по 18,5 годин, щоб не відставити та виживати

Жорстока реальність грудня 2020 року:

Маємо три пробовідбірні машини станом на грудень, виробнича база 20 квадратів офіс, 30 квадратів майстерня, 80 квадратів промисловий бокс з освітленням, опаленням та металообробними станками (токарний, прес), ще заїде лінточна пила, довбальний та фрезер, три зварювальні апарати, купа облаштувань щоб було як у Генрі Форда.

Ми стали партнерами таких компаній як Yara, Агросем, Agrii, Агроексперт, Полетехніка, Інститут Здоров’я Рослин, ТерраТарса, Афіна-Паллада, Західний буг. Захопивши собі доволі хороший шмат ринку пробовідборів. Наш софт по суті нікому крім Кернела виявився непотрібен, бо той рівень автоматизації який там почали робити не тещо в Україні, а в світі мало хто має і ринок ще не готовий. Я передав усі вихідні коди Кернелу і він пішов розвиватись на наступні рівні, яких наша команда поки ще не тягне. Я дуже вдячний команді Кернел, що цей проект дав мені просто мега досвід та розуміння того як має працювати дійсно крута лабораторія, я сподіваюсь що в 2021 році ми теж почнем Вам копати зразки і ви приєднаєтесь до списку партнерів.

Метеонапрям зробили на чотири з мінусом, обладнання робить, софт глючить, латаєм, але грошей в метеостанціях в Україні немає, або ми їх не вмієм готувати, пан Песл мабуть має якийсь секрет, що має з того рентабельність, ми їх не морозили, але темпи розвитку слабкі.

Ми круто рушили вперед з філією в Черкасах, але вже в травні вона нас ледь не потопила, тому ми скоротили команду в 2 рази, та почали викладатись з усіх сил, іноді працювали до 6 ранку, дрімали та з 9 ранку продовжували. Як хочеш завод побудувати треба «їпашити» оцими маленькими українськими ручками!

Плани на 2021 рік:

Чотири екіпажи на весну та вісім екіпажів на осінь, ми хочем стати найбільшим гравцем на ринку пробовідборів в 2021 році. Активніше розвивати експорт в Європу, а саме в Германію, випустити апгрейд метео для обприскувача, по стаціонарних метео повністю перейти на Бітрек, Серий Качан чіткий інженер.

Щойно перечитав аж мурашки по шкірі та сльозу пустив, бо невже нарешті ми почнем отримувати хоч щось з тих зусиль, я не про заробітну плату, я про можливість росту.

Джерело - фейсбук сторінка https://www.facebook.com/sergeyskok

Післямова від проекту Агроблог

Ось такі вони «спекулянти», шановні агровиробники україни якщо Ви досі вважаєте такі компанії «дармоїдами», тоді в проекту Агроблог лише одне запитання – чим Ви відрізняєтесь від даних компанії, виходить Ви також «спекулянти» та «дармоїди» ?

facebook
viber
e-mail
copy

Коментарі (0)