UA

Головний виклик цієї весни для аграріїв Західної України — надмірні дощі

На базі ФГ «Прометей», що на Івано-Франківщині відбулося засідання представників Клубу новаторів агробізнесу Західного регіону. Одна з важливих тем засідання — надійний захист посівів від хвороб в умовах дощового сезону.
«Головний виклик цієї весни для аграріїв Західної України — надмірні дощі, які не давали вносити ЗЗР в оптимальні фази. І якщо бур’яни в пшениці тут контролюють гербіцидом Марафон восени, то зі своєчасним внесенням морфорегуляторів та фунгіцидів були проблеми. Як у такій ситуації бути впевненим у надійному захисті від септоріозу та фузаріозу, поширення яких цього року перевищило всі очікування?


Є два варіанти — або вносити фунгіциди раз на два тижні, що в цьогорічних погодних умовах неможливо, або використовувати фунгіциди з найтривалішим періодом захисту — Капало, Адексар Плюс, Осіріс Стар. Бо збудник хвороби не вміє вираховувати фазу розвитку пшениці, до якої ми традиційно «прив’язуємо» внесення фунгіцидів — йому для ураження рослини достатньо сприятливих погодних умов, у які ми не можемо працювати в полі. І в таких умовах виграє той агроном, який застосовує надійні фунгіциди», — зазначає керівник групи Агроцентри BASF Сергій Кучеров.

facebook
viber
e-mail
copy

Коментарі (0)